Saksıda Domates Yetiştiriciliği (5. Bölüm)

Hasat zamanı gelmiştir. Eğer evde küçük çocuğunuz varsa yetiştirdiğiniz bu domatesleri kimseye bırakmadan kendileri yapacaklardır. Benim 2 ve 6 yaşındaki çocuklarım domates toplama işine bayıldılar, domatesler tam kızarmaya sabredemeyip hemen mideye indiriveriyorlar. İşte doslar bu işin zevki burda. Betonlaşan hayatta özellikle çocuklarımız  yediği meyve ve sebzelerin nasıl yetiştiğini, nasıl bir bitkiden olduğunu, domatesin dalındaki kokusunu bilmiyorlar. Bu uygulamada tohumdan hasata kadar çocuklarım her aşamayı gördüler, gerek sulama, gerek budama yaparak bu güzel uğraşıyı tattılar. Şimdi seneye tekrar baba domates dikelim diyorlar. Nasip bakalım.


Tatile çıkmam dolayısıyla üretimi bitirmek zorunda kaldım. Haliyle kızarmamış domatesler vardı, bunlarıda toplayıp turşu yapmaya karar verdim. İki kavonoz turşu hazırlattım. Bakalım turşular nasıl olacak sonuçları buradan sizlere bildiririm.
Evet doslar saksıda domates tetiştiriciliği serüvenimiz bittti. Eğer sizde bu serüvene katılmak isterseniz size tek tavsiyem hiç düşünmeden deneyin derim. Bilgilerimizi paylaşarak bu hobiyi hep beraber yürütmek dileklerimle.Balkonda domates yetiştiriciliği ve diğer konular http://www.bizimbahce.net   adresinde daha detaylı olarak devam edilecektir. Forum ortamında, sizinde yorum ve eklentileriniz ile devam etmek üzere.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !